O autorze
Ukończył PWST w Krakowie. 29 grudnia 1990 roku zadebiutował na deskach teatru. Występował na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz w Teatrze Starym w Krakowie. Od 1999 roku występuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Grał m.in. w "1920 Bitwa Warszawska", "Izolator" oraz w wielu serialach.

Do wszystkich obrażonych i dotkniętych

Chciałem wszystkim, którzy czują się obrażeni i dotknięci przypomnieć, kto powiedział pierwszy o wyborze prezydenta przez pomyłkę i kto pierwszy zaczął w Polsce niszczyć autorytety i pluć na głowę państwa.

Kto kogo nazywał ruskim agentem, kto kogo nazywał Bolkiem, kto podsycił antyniemiecką histerię i kto wszędzie węszył spiski. Prezydent Duda jest tylko młodszym wyznawcą tej samej tradycji. Przypomnieć chciałem, której partii sympatycy przynieśli na pogrzeb Geremka transparent "Dziękujemy Ci Panie, że go od nas zabrałeś", w czyim środowisku jak mantrę powtarza się słowo "lewactwo" - słowo tak bliskie "robactwa". Kto podsycił w Polakach ich najmroczniejsze instynkty, które kiedyś doprowadziły do zabójstwa prezydenta Narutowicza. Kto ma na sumieniu tak potężny wzrost nienawiści. To pan Prezes, którego destrukcyjną działalność obserwuję od początku lat dziewięćdziesiątych.

Uświadomiłem sobie dzisiaj, że pisząc tak ostro i szczerze o swoich przekonaniach i odczuciach uczestniczę w tej samej histerii i ulegam tej samej nienawiści. Postanowiłem wyłączyć się z tej upiornej gry. Nie przestraszyłem się, nie poddałem. Chcę mieć święty spokój. Niech zarzynają się inni. Nie oglądam newsów, nie czytam wiadomości. Bijcie się, szkoda mi na to życia. Bez polityki jest o wiele piękniejsze, bez polityki jest o wiele bogatsze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...